• Volonterski klub "Kapljica"

• Moto Klasične gimnazije Ivana Pavla II. je „Una meliorem mundum aedificemus“ (Zajedno stvarajmo bolji svijet). Cesarićevski „Taj san u slapu da bi mogo sjati, / I moja kaplja pomaže ga tkati.“ Naime, od 2005. godine u školi kontinuirano djeluje Volonterski klub „Kapljica“. Od tada do danas ostvareno je bezbroj volonterskih aktivnosti (inicijativa; akcija…) kako na nivou Škole tako i šire, u suradnji s ustanovama i ostalim sličnim asocijacijama. Škola danas provodi sljedeće: „Volonter u dječjem vrtiću“; «Školska patrola»; «Knjižni kutić» na Pedijatriji; Posjet bolnici za svjetski Dan bolesnika; posjeti, kreativne radionice i igranje društvenih igara u Domu za stare i nemoćne; „(Do)Živi ljubav“ – veliku humanitarnu tombolu u povodu Božića i dr. Uspostavom školskog kurikuluma, od 2011., u dijelu koji se odnosi na socijalno-karitativni odgoj, i kompetencije učenika koje iz njega proizlaze, zapisan je sljedeći cilj: Senzibilizacija učenika za volonterski rad (dragovoljstvo) kao priliku za rast i razvoj kvalitetne mlade osobe i put za izgradnju boljeg zajedničkog svijeta te pronalaženje novih oblika dobrovoljnog „služenja“ mladih.

Na početku školske godine 2015./2016. u Volonterski klub „Kapljica“ uključilo se, uz svesrdnu podršku ravnatelja mr. sc. don Ante Sorića, čak 37 klasičara. Pitanje svih pitanja bilo je: kako ih sve angažirati te kako realizirati postavljeni cilj? Odgovor smo pronašli u:

1. Suradnji s ustanovama koje brinu o bolesnoj djeci i djeci s poteškoćama te u

2. Razvijanju osjećaja za drugoga i drugačijega, a to znači: prihvatiti ga u onome što on jest, naučiti prepoznavati i prihvaćati njegove kvalitete kao poticaj za vlastiti rast te usvojiti vrijednost solidarnosti i razviti osjećaj razumijevanja i suosjećanja s drugim u svim životnim situacijama (u ovom slučaju u bolesti ili nekoj drugoj nemoći).

• još nema podataka za prikaz